- 17.06.–10.07.2026
- 3:00 pm – 6:00 pm
- Plac przy pawilonie w pasie zieleni
- Wydarzenie · Aktualne
- Wyspy kultury Gropiusa
Pawilon herbaciany
Artystki Nuray Demir i Pia Lanzinger badają w ramach projektuGropius’ Kulturinseln nowo zaprojektowany plac przy pawilonie w pasie zieleni jako przestrzeń społecznej rezonansu – od trzech lat wspólnie z mieszkańcami dzielnicy Gropiusstadt.
Walter Gropius marzył o mieście, które nie tylko zapewnia miejsce do życia, ale także łączy ludzi. Artystki nawiązują do tej idei i zadają pytania: co charakteryzuje tętniącą życiem społeczność lokalną? Kto troszczy się o kogo i dlaczego? Jak powstają przyjaźń, troska i zaufanie między ludźmi, którzy mieszkają obok siebie lub w tej samej dzielnicy?
Tymczasowy pawilon herbaciany ma stać się otwartym miejscem spotkań dla wszystkich mieszkańców. Przy filiżance herbaty artystki zapraszają do rozmowy, dzielenia się własnymi pytaniami i przemyśleniami oraz wspólnego zastanowienia się nad tym, co łączy sąsiedztwo. Wasze głosy i pomysły mają stać się sednem projektu.
Pawilon herbaciany zostanie otwarty 17 czerwca i będzie czynny do 10 lipca w każdą środę, czwartek i piątek w godzinach od 15:00 do 18:00 w pasie zieleni.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia nas. Prosimy przynieść ze sobą pytania i życzenia.
- Nuray Demir & Pia Lanzinger