• Wyspy kultury Gropiusa

Pawilon herbaciany

Artystki Nuray Demir i Pia Lanzinger badają w ramach projektuGropius’ Kulturinseln nowo zaprojektowany plac przy pawilonie w pasie zieleni jako przestrzeń społecznej rezonansu – od trzech lat wspólnie z mieszkańcami dzielnicy Gropiusstadt.

Walter Gropius marzył o mieście, które nie tylko zapewnia miejsce do życia, ale także łączy ludzi. Artystki nawiązują do tej idei i zadają pytania: co charakteryzuje tętniącą życiem społeczność lokalną? Kto troszczy się o kogo i dlaczego? Jak powstają przyjaźń, troska i zaufanie między ludźmi, którzy mieszkają obok siebie lub w tej samej dzielnicy?

Tymczasowy pawilon herbaciany ma stać się otwartym miejscem spotkań dla wszystkich mieszkańców. Przy filiżance herbaty artystki zapraszają do rozmowy, dzielenia się własnymi pytaniami i przemyśleniami oraz wspólnego zastanowienia się nad tym, co łączy sąsiedztwo. Wasze głosy i pomysły mają stać się sednem projektu.

Pawilon herbaciany zostanie otwarty 17 czerwca i będzie czynny do 10 lipca w każdą środę, czwartek i piątek w godzinach od 15:00 do 18:00 w pasie zieleni.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia nas. Prosimy przynieść ze sobą pytania i życzenia.

Werbeplakat für
© AG Grafik
Uczestniczący artyści
  • Nuray Demir & Pia Lanzinger